Головна » 2015 » Липень » 9 » Художник-інвалід з Київщини привіз до Самбора виставку «Україна в моїм серці»
17:24
Художник-інвалід з Київщини привіз до Самбора виставку «Україна в моїм серці»
123456

Учора в Самбірському історико-етнографічному музеї «Бойківщина» Львівської області відкрилася тематична виставка художніх робіт «Україна в моїм серці». Вона діятиме протягом місяця.

Понад двадцять картин – пейзажі, натюрморти привіз у Самбір і виставив на оглядини художник-інвалід із села Чабани Києво-Свяшинського району Київської області Юрій Пацан. Відкриття виставки супроводжувалося піснями у виконанні давніх друзів митця, народного вокального аматорського ансамблю «Дивоцвіт».

Гості, довідавшись, що до Самбора привозять двох загиблих у зоні АТО захисників територіальної цілісності України, розпочали відкриття експозиції «Україна в моїм серці» піснею, народженою на історичному Майдані, яка стала символом незламності духу, «Плине кача». Цим вони віддали належну шану новітнім героям.

Присутні оглянули виставку та дали їй високу оцінку. Наголошувалося, що на картинах Юрія Пацана присутня жива природа, українська душа. Кожне полотно настільки барвисте і реальне, що від нього годі відірвати очі.

Але під пензлем ожив один образ, який панує над усіма, – образ України. Її сюжети ніби невід’ємні від митця, бо все це його Батьківщина. Та й самі назви полотен зігрівають любов’ю до рідної землі: «Тепла осінь», «Літній ранок», «Вечеря», «У парі», «Світанок».

Відвідувачам виставки художник дарував буклети про свою творчість, які допоміг видати уродженець Старосамбірського Прикарпаття Орест Фурдичко – академік, директор Київського інституту агроекології і природокористування НААН. Йому належать слова про художника: «Юрій Пацан – сильна духом людина, з талантом від Бога».

Довідка IA ZIK.

Юрій Пацан – талановитий художник, почесний член Народної академії творчості інвалідів України, лауреат премії імені М. Островського, Почесний громадянин Києво– Святошинського району. Творчість прийшла в його життя разом з бідою. Талант майстра пензля він відкрив у собі після того, як в 1999 році потрапив в автомобільну аварію, став інвалідом першої групи і прикутим до інвалідного візка.

Джерело: ЗІК

Переглядів: 413 | Додав: Oksana | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: