Головна » 2015 » Листопад » 2 » Хто «рулитиме» Львівщиною у новій облраді
12:44
Хто «рулитиме» Львівщиною у новій облраді
123456

Львівська облрада оновилася приблизно на 75%.

Майже чверть її депутатського складу становитимуть обранці попередніх скликань. Найбільше старих представників до найвищого представницького органу Львівщини пройшли під крилом партії влади, натомість «Самопоміч» привела в обласну раду виключно депутатів-львів’ян.

У новій облраді – найбільше представників Львова

Варто нагадати, що новий склад Львівської облради буде менший, аніж раніше, і налічуватиме 84 депутати (раніше – 116). Побіжний аналіз даних, оприлюднених Львівською обласною виборчою комісією, засвідчує: найкраще представленими у новій облраді будуть інтереси Львова – щонайменше 17 депутатів. Серед лідерів за кількістю депутатів також Самбірський район (п’ять представників), далі – Бродівський, Пустомитівський та Жидачівський райони – по чотири обранці з кожного району. Міста обласного значення Дрогобич та Червоноград матимуть по три своїх представники. Натомість мало представлені в облраді будуть Стрийський, Перемишлянський, Кам’янка-Бузький, Старосамбірський та Сокальський райони – лише по одному депутатові. Така ситуація може означати, що території, які мають найбільше представників, при розподілі бюджетних коштів намагатимуться «тягнути ковдру» на себе.

З політичної точки зору для багатьох несподіваним виявився результат виборів для ВО «Свобода», дисциплінований електорат якої додав партії балів при низькій загальній явці виборців, впевнене потрапляння у раду партії «УКРОП», а також Народного руху України, який до останнього балансував на межі.

Експерт: Виборці орієнтувалися на стереотипи

Кандидат політичних наук, експерт з виборчого законодавства Оксана Дащаківська, оцінюючи результати виборів, каже: «Вибори до обласної ради показали, що виборці готові голосувати за бренди – в невідомій виборчій системі орієнтувалися на стереотипи, які ці бренди вже ведуть за собою. На цих виборах виборці голосували за стабільність».

«Відверто найбільшою несподіванкою було те, як розподілилися голоси між виборцями Львова та області. Так, місто Львів – не матиме жодного представника від Блоку Петра Порошенка, більшість місць будуть заповнені представниками населених пунктів області від цієї політичної сили, в партії «Самопоміч» – навпаки, – додає О.Дащаківська. – На мою думку, це означає, що партії так будували свою роботу – здобути голоси та подолати прохідний бар’єр з мінімальним опором, тобто працювали зі своїм напрацьованим електоратом і нікого не прагнули переконати».

Щодо нових проектів, на думку О.Дащаківської, їхній результат напряму пов’язаний з результатами роботи.

«Термін кампанії був не дуже довгий, а тому цей час було використано головним чином для опосередкованого спілкування з виборцями, а це, в свою чергу, не сприяє розбудові довіри», – зауважує експерт.

Склад нової ради

Найбільше мандатів отримає «БПП Солідарність» (20), найменшими будуть фракції Радикальної партії Ляшка, «Народного контролю» та НРУ – по п’ять депутатів.

За даними, які оприлюднила Львівська обласна ТВК після опрацювання 100% протоколів, новий склад Львівської облради виглядатиме так:

«БПП Солідарність» (21,37%) – 20.

Попередньо, депутатами стануть:
1. Олег Синютка (лідер списку),
2. Всеволод Білас (52,68%; Моршин),
3. Василь Баран (52,28% представлятиме Перемишлянський р-н),
4. Михайло Задорожний (51,78%; Дрогобицький р-н),
5. Михайло Гичка (51,01%; Старосамбірський р-н).
6. Олег Домчак (44,03%, Самбірський р-н),
7. Анатолій Дейнека (43,07%, Сколівський р-н),
8. Михайло Дзюдзь (39,48%, Турківський р-н),
9. Микола Седіло (39,41% Миколаївський р-н),
10. Володимир Кирилич (37,28% Кам’янка-Бузький р-н),
11. Мирослава Лісна (37,10% Пустомитівський р-н),
12. Катерина Кеньо (35,94% Городоцький р-н),
13. Володимир Саган (35,76% Городоцький р-н),
14. Володимир Шведа (35,45% Самбірський р-н),
15. Олександр Ганущин (34,97% Бродівський р-н),
16. Іван Лабай (34,68% Пустомитівський р-н),
17. Роман Демчина (34,30% Жовківський р-н),
18. Михайло Ільницький (33,28% Турківський р-н),
19. Володимир Ременяк (31,94% Городоцький р-н),
20. Володимир Кужидло (30,43% Самбірський р-н),

«Самопоміч» (14,77%) – 14 депутатів
1. Парасковія Дворянин – лідер списку,
2. Василь Савчин (29,32% Сихівський р-н),
3. Юрій Голуб (28,05% Шевченківський р-н),
4. Оксана Сафінська (26,79% Шевченківський р-н),
5. Тетяна Письменна (26,78% Сихівський р-н),
6. Степан Пакіж (26,77% Залізничний р-н),
7. Андрій Прокопів (26,17% Личаківський р-н),
8. Тарас Вервега (25,88% Франківський р-н),
9. Роман Кізима (25,78% Франківський р-н),
10. Михайло Сидорович (25,54% Франківський р-н),
11. Інна Свистун (25,43% Галицький р-н),
12. Галина Бордун (25,22% Сихівський р-н),
13. Юрій Огоновський (24,41% Залізничний р-н),
14. Іван Собко (24,33% (Шевченківський р-н).

«Свобода» (12,87%) – 12 депутатів
1. Руслан Кошулинський – перший кандидат у списку,
2. Олег Панькевич (24,64% Бродівський р-н),
3. Андрій Тягнибок (23,60% Сколівський р-н),
4. Юрій Шаваров (23,39% Радехівський р-н),
5. Андріан Гутник (21,57% Франківський р-н),
6. Михайло Низкогуз (21,40% м.Червоноград),
7. Ольга Шайдулліна (21,40% Бродівський р-н),
8. Ігор Тенюх (21,35% м.Стрий),
9. Мирослава Бабінська (21,30% Золочівський р-н),
10. Ігор Барановський (19,95% Пустомитівський р-н),
11. Олексій Балицький (19,37% м.Трускавець),
12. Андрій Чад (19,36% Жидачівський р-н),

ВО «Батьківщина» (9,11%) – 9 депутатів
1. Юрій Гудима – перший у списку,
2. Степан Рак (25,82% Буський р-н),
3. Ярослав Качмарик (22,95% Дрогобицький р-н),
4. Олександр Чебаненко (22,91% м.Трускавець),
5. Валентина Олексишин (20,58% Стрийський район),
6. Леонід Цибуля (19,29% Радехівський р-н),
7. Валентин Устименко (17,06% Яворівський р-н),
8. Володимир Вантух (15,74% Самбірський район),
9. Ігор Комарницький (15,70% Турківський р-н).

«Громадянська позиція» (8,09%) – 8 депутатів
1. Володимир Гірняк – перший кандидат,
2. Михайло Титикало (33,76% Жидачівський р-н),
3. Ярослав Овсянецький (21,01% Жидачівський р-н),
4. Петро Кошик (17,85% Мостиський р-н),
5. Сергій Касян (16,58% Сокальський р-н),
6. Леонід Охріменко (16,41% Самбірський р-н)
7. Уляна Дорош (16,18% Пустомитівський р-н),
8. Галина Козяр (14,97% Жидачівський р-н).

УКРОП (6,19%) – 6 депутатів
1. Ігор Ільків – перший кандидат у списку
2. Зіновій Шептицький (14,59% Золочівський р-н),
3. Галина Сич (13,11% м. Новий Розділ),
4. Дмитро Пазин (12,06% Яворівський р-н),
5. Петро Жукровський (11,26% Буський р-н),
6. Юрій Сидорович (10,77% Золочівський р-н).

Радикальна партія Олега Ляшка (5,59%) – 5 депутатів
1. Юрій Візняк – перший кандидат у списку
2. Євген Буба (23,78% Мостиський р-н),
3. Володимир Ткачик (20,47% м. Червоноград),
4. Ігор Грабінський (15,40% м. Червоноград),
5. Михайло Ковалик (15,18% Яворівський р-н).

Партія «Громадський рух «Народний контроль» (5,23%) – 5 депутатів
1. Андрій Білоус – перший у списку кандидат
2. Андрій Дума (25,56% Жовківський р-н),
3. Юрій Нестор (20,79% м. Дрогобич),
4. Андрій Ковч (16% м. Дрогобич),
5. Василь Масний (15,38% м.Дрогобич).

Народний рух України (5,01%) – 5 депутатів
1. Богдан Гагалюк – перший кандидат
2. Петро Марунчак (19,22% Миколаївський р-н),
3. Ольга Грицик (18,39% Дрогобицький р-н),
4. Ігор Ковальчук (16,08% Бродівський р-н),
5. Олег Андрусишин (15,47% Сколівський р-н).

Наталія Шутка, IA ZIK

Переглядів: 484 | Додав: Oksana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: