Головна » 2016 » Жовтень » 7 » Бути чи не бути в Самборі плавальному басейну?
13:36
Бути чи не бути в Самборі плавальному басейну?
123456
Додано 7.10.16р.
 Нині , за підтримки директора ТоВ "Самбірська ГРОД" Степана Мандюка, підприємець, громадський активіст Дмитро Шикітка займається виготовленням проектної документації на зведення плавального басейну на місці, де зараз адмінприміщення спортшколи(колишня польська барак-конюшня).Перший крок- оцінка старобудови вже здійснено. Далі слово за спонсорами і місцевими депутатами.Не виключено, проведення тендеру на право зведення цієї соціальної будови, про яку мріє  не одно покоління земляків.
Ці руїни старобуди в центрі нашого міста на вул.Чайковського, 20 віддані на відкуп природньої стихії.За задумом на земельній ділянці біля 0,35га  передбачалось звести дошкільний заклад, але фінансування  відклали до «кращих часів». Їх чекають уже більше тридцять п”ять  років. Міські голови міняються , безгосподарність залишається. Надіятись на манну небесну, тобто бюджетне фінансування може  не вистачити життя  цілого покоління. Тим більше при нинішньому скудному наповнюванні міської казни.

Як розкермувати  ситуацію? Порозміркуймо  разом.За прикладом далеко ходити не потрібно. Огляньмось навколо себе скільки за останніх 25 років зведено релігійних споруд, в яких нарід зцілює своє серце і душу. Погодьтесь, що все це за кошти  ”з шапкою по колу".А можновладці всіх , так би мовити демократичних часів і каденцій, що залишають після себе? Прикипіли до вул..Валової, Торгової , де стартував  їх  базарний бізнес. Потім перенесли цю "традицію” на всі закутки міста,переобладнуючи для цього прихватизовану  нерухомість, чи ”освоюючи” привабливі земельні ділянки під власні маєтки-cтатки.

 В цивілізованих країнах заможні люди паралельно дбають, як прислужитись для громадських цілей. На одному з перших місць вбачають турботу про здоров”я дорослих і малечі. Для цього спонсорують кошти для будівництва  різноманітних оздоровчо-профілактичних закладів типу тренажних залів, плавальних  басейнів, інших фізкультурно-спортивних комплексів.

 Ми живемо  у привабливій прикордонній зоні. Ділові люди підтримують контакти із нашими більш заможними сусідами -поляками. Цей фактор також треба брати до уваги і  використати патріотичну галицьку ментальність. Невже не зачіпає гонір, що в Устриках Дольних РП діє відповідний спортивний комплекс, а в місті обласного підпорядкування його не має. У вихідні дні їздимо туди на розваги з сім,ями, залишаємо там "зелені", а повинно бути навпаки. І можливості для цього є, тим більше, що замаячив безвізовий режим для інтенсивних контактів.


До слова.В довоєнні часи в Розлучі Турківського повіту діяв критий  плавальний басейн загальною площею 300кв.м. За розповіддю старожилів, нібито, в ньому ніжився сам  Прем"єр =міністр об”єднаного королівства Великої Британій   Вінстон Черчилль. До чого це веду? Не думаю, що нині окремі самбірські скоробагатьки  поступаються  тодішній польській знатті.

.

Та не будемо рахувати гроші  в чужих кишенях, а от подумати, як залучити таких потенційних місцевих  інвесторів для суспільної користі вартує. Приміром, невже у Самборі не знайдеться хоча б сто не бідних людей, які б, без шкоди для власного сімейного бюджету, виділили б по 1 тис.$ для будівництва плавального басейну. Цієї суми вистачило б, припустимо, на половину об”єкту . Решту з шапкою по колу за прикладом релігійних громад. Треба розбудити наш галицький гонір і не демонструвати свій  наднаціональний  патрійотизм в зведенні різноманітних пам"ятників з потреби і без них, не  хизуватись турботою про криївки, вишитими сорочками нище колін, перейменування вулиць, хто голосніше вигукне "Слава Україні" чи "Смерть ворогам".

 То чому  , наприклад, на згаданій земельній ділянці з залишками старобуду ,не звести такий осередок здоров"я , який діє в  райцентрі Сокалі ,  чи  манеж з льодовою ареною в місті Новояворівську тощо.

 Можна продовжувати розмову на цю тему. Вартує використати нагоду,адже нині міським головою обрана людина, яка не байдужа до розвитку фізичної культури і спорту та  втіленню цього задуму у життя. п. Гамар всіляко сприятиме. У свої руки цю організаторську  роботу могла б взяти  спілка підприємців , що почала діяти в  регіоні з центром у Самборі. Не виключаємо, що до доброї справи могли б долучитись бізнесмени з Старого Самбора,навколишніх сіл району. Адже мова йде про заняття плаванням, яке за ефективністю і навантаженням , оздоровчо-профілактичними  наслідками,переважає всі фізкультурно-спортивні вправи разом взяті. Тому і користуватиметься попитом не тільки у самбірчан. 

Поки що це  мрія. Як її реалізувати - турбота всієї громадськості і в першу чергу депутатського активу, бізнесової еліти.Не виключаємо, що  справу можна зрушити з місця при добрій волі кількох потужних колективних інвесторів на дольовій участі, з правом гарантії власності кожному. Головне, щоб при цьому цю ініціативу не  задушила заздрість, "жаба". Перший практичний крок в цьому напрямку запропонував керівник ТзОВ "Самбірська ГРОД" Степан Мандюк.-http://sambirmajdan.at.ua/news/2016-03-11-1936(Пропозиції по реконструкції самбірської спорт-арени...). Повторимось,вкрай важливо, щоб позитивні наміри не запропастили в зародку.

Предмет розмови навколо якого можна,як кажуть танцювати  - пустуюча земельна ділянка. За чверть віку не впромоглись звести жодної школи, дитячого садка, спортивного залу- оцінка бездіяльності попередників всіх мастей .і кольорів. То ж не змарнуймо час і можливості.

Антон Рогач,член Національної спілки журналістів України


Переглядів: 406 | Додав: Oksana | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 2
2 гуцул   (17.03.2016 22:33)
Антось,яка пливальня в зацофаному Самборі..Єдна банда "вші з бізнесу" упочила у Бозі,нинька мами інну банду куцих лабів та групи "Metallica" на чолі зі спортовцем.Їм не до пливальні,аби касу відбиту та намолотити.Блажен,хто вірує..

1 Махно   (17.03.2016 20:02)
Як рак на горі свисне тоді Самбір дочекається -закритої плавальної купелі. По маєтках панів то вже давно ширпотреб. При наготі з юськом напоготові.
Буде гоп канада старих кобіт не нада! А ви хлопи грайте(на скрипоньці)-молодих давайте.Баби стогнуть ,хлопи сопуть, діти до ясел підуть.Вся забава, аж до раня. Антосю, Антосю- не сувай по череві, сувай по волосю

Ім`я *:
Email *:
Код *: