Головна » Архив новин
« 1 2 3 4 ... 111 112 »
  Пам"яті жертв Голодомору і політичних репресій

Ядвіга та Леопольд Рудницькі
1930p
Цим матеріалом ще раз нагадуємо про страшні ліхоліття ленінсько-сталінського терору, що смерчом прокотився по українських землях шевченківського краю і Галичини.

Як відгомін звірства  тих часів нині віддзеркалює московсько- путінська політика щодо незалежної України.  Дикунство  Московії -не забудемо, не пробачимо. Слава Героям! Смерть ворогам!

Трагедія комуністичного режиму, що чорним вороном прокотилась по нашій землі з перших днів октябрського більшовицького перевороту, особливо виразно проявилась у 1932-37рр. та послідуючий період у вигляді Голодомору , політичних репресій .

З цього приводу не можу не передати думки майже двадцятип"ятирічної давності,

Переглядів: 779 | Додав: Oksana | Дата: 24.11.2017 | Коментарі (0)

У Львівській області 26 листопада розпочинається полювання на зайця-русака, яке буде тривати до 31 грудня включно.

З цією метою користувачами мисливських угідь розрахована пропускна спроможність мисливських угідь при полюванні на зайця-русака, яку погодили у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства та Львівськвй обласній державній адміністрації.

Мисливцям, які бажають полювати, потрібно звертатися безпосередньо до користувачів мисливських угідь, які будуть реалізовувати відстрілочні картки.

Денна норма добування за один день – 1 заєць-русак, інформує сайт ЛОДА.

Переглядів: 80 | Додав: Oksana | Дата: 21.11.2017 | Коментарі (0)

ВІТАЄМО УСІХ ІМЕНИННИКІВ ! -Михайло Осюрак
21 листопада православна та греко-католицька церкви відзначають Собор Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних або, як скорочено називають в народі, день Святого Михайла.Згідно з прийнятою у християнстві небесною ієрархією, Михайло – один з архангелів, верховний воєначальник у космічній війні з ворогами Бога.
Архангел Михайло зібравши військо благочестивих ангелів, виступив на війну проти сатани та його ангелів. Підступний сатана, який колись був найяснішим із небесних духів, за що він і був названий Люцифером, не втримався і був скинутий разом зі своїм військом на землю. У народній уяві архистратиг Михаїл – це мужній лицар, захисник, який перемагає всі темні сили на нашій землі. «Грім гримить – це Михаїл веде війну з чортами, – говорить народна легенда, – де б не заховався нечистий, а стріла архистратига знайде його скрізь».

Ім’я Михаїл, в перекладі з давньоєврейської означає «Хто як Бог», за переданням це були перші слова, які вимовив архангел Михаїл перед тим, як вступити у битву із сатаною.
Архістратига Михайла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його патроном столиці України – Києва. Сучасний герб міста, як і стародавній, оздоблений образом архістратига з мечем.

Переглядів: 81 | Додав: Oksana | Дата: 21.11.2017 | Коментарі (0)

Результат пошуку зображень за запитом "пам2яті товариша"

Народився 30 червня 1932р. в с.Лютовиська  Старосамбірського району , де закінчив школу. Згодом, армія , вчителював. Потім поступив у Львівський державний  університеті ім.Івана Франка,  здобув фах журналіста. Від кореспондента до заступника редактора- весь послужний список . Якщо врахувати, що редактор часто хворів, то  творчий процес проходив через його голову і серце. До того ж редакція була укомплектована переважно молодими кадрами, які хоч формально мали відповідну освіту,але їх потрібно було вчити володіти пером, щоб як наполягав покійний, словам тісно, а думці широко.

 Не секрет, що вища партноменклатура розглядала друковані органи, як  ідеологічний рупор. Попри то  намагався, аби  на сторінки газети потрапляли матеріали в яких поміж рядки можна було прочитати  статті з національним забарвленням. Саме завдяки йому світ побачили в самбірському часописі  праці  колишнього депутата Верховної Ради України св.п. Григорія Дем"яна ,з яким мав особисті контакти, праці науковців зі  Львова самбірського походження тощо.Підкреслимо, що йдеться про період глибокого комуністичного застою, коли вільнодумство присікалось і  переслідувалось. З повагою до нього ставився і не раз відвідував редакцію наш земляк, письменник  Дмитро Бандрівський.

Переглядів: 106 | Додав: Oksana | Дата: 19.11.2017 | Коментарі (0)

В Одесі зірвали концерт російського артиста Костянтина Райкіна, - Газета.ua.

Концерт мав пройти у приміщенні Одеського академічного українського музично-драматичного театру імені Василька.

Відео зриву концерту опублікував екс-очільник одеського "Правого сектора" Сергій Стерненко.

Газета.ua

Переглядів: 40 | Додав: Oksana | Дата: 18.11.2017 | Коментарі (0)

Рекордна кількість міських обранців взяла участь у  роботі позачергової сесії- 32 депутати.
 Більшістю голосів Несторака Ігоря Осиповича – обрано на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;
Буйвала Олександра Петровича  – на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради;
Войтка Ігоря Володимировича – на посаду керуючого справами виконавчого комітету.

Із складу виконавчого комітету Самбірської міської ради виведено Кухар Галину Миколаївну та Зрем’як Наталію Романівну.

 Введено до персонального складу виконавчого комітету Самбірської міської ради VIІ демократичного скликання  Войтка Ігоря Володимировича, Буйвала Олександра Петровича. 


Переглядів: 87 | Додав: Oksana | Дата: 15.11.2017 | Коментарі (1)

На тлі гучного скандалу з затриманням сина міністра МВС Арсена Авакова Олександра, якого підозрюють у корупційній оборудці з рюкзаками для Нацгвардії, 7 листопада, у 100-ту річницю жовтневого перевороту, відбулася не менш гучна презентація книги міністра Авакова з красномовною назвою "Ленін з нами?”.

Книга написана російською мовою, але перекладена на українську і англійську. Ще у 2007 році Аваков опублікував однойменну статтю, тільки без знака запитання у кінці назви.

Через рік цю статтю з коментарями з інтернет-видань опублікували у вигляді книги. Але і цього нинішньому міністру виявилося замало. Вирішив доповнити свій "епохальний” творчий доробок новим матеріалом, зокрема інформацією про повалені останніми роками пам’ятники Леніну в Україні, і знову видати у вигляді книги.

«За десять років і три тисячі знесених в Україні пам’ятників Леніну я знову публікую цю статтю, додавши в назву знак питання», – пише у передмові автор. Крім того, у нове видання увійшли коментарі відомих українських публіцистів, істориків і політиків. Зокрема, Володимира В’ятровича, Євгена Захарова, Миколи Княжицького, Віталія Портникова.

Це ж треба так свою статтю, точніше, себе, любити, щоб двічі її перевидавати у вигляді книги. Та ще й трьома мовами!

Переглядів: 97 | Додав: Oksana | Дата: 11.11.2017 | Коментарі (0)


Сьогодні вже мало хто й пам’ятає, що Червоноград ще 60-т років тому був польським містечком Кристинополем, а гірські Лютовіска – радянським селом Шевченкове. Скальпель тоталітаризму в 1951 р. без жалю пройшовся по землях бойківського Надсяння і Забужжя.

Понад 32 тисячі бойків і 16 тисяч поляків були примусово виселено на догоду економічним інтересам Москви і Варшави. Хоч загалом останнє хірургічне втручання в території двох країн провадилося в кращих традиціях сталінізму, воно й досі викликає низку питань.

Чому Варшава зініціювала такий невигідний, на перший погляд, для себе обмін? Чи мали змогу українці залишитися в УРСР, а поляки у Польщі? Чому бойки потрапили не на Забужжя, а в степи? Чому переселених бойків тримали в колгоспах, наче в резерваціях? Чому радянський уряд переймався долею грецьких біженців, проте належно не подбав про переселенців?

«ВАС ПЕРЕСЕЛИТИ – ЩО ДМУХНУТИ!»

Переглядів: 176 | Додав: Oksana | Дата: 10.11.2017 | Коментарі (0)

ПЛ поспілкувались з одним із організаторів заходу єпископом УПЦ КП отцем Іваном Швецем.
Фото: pl.com.ua


Фото: pl.com.ua
Що стало приводом для проведення конференції?

Дві конференції вже були проведені в Самборі, на основі Святого Самбірського братства. Науковці і богослови спробували проаналізувати стан церковного життя в Україні. Від імені конференції ми звернулись листом до Вселенського патріарха і 8 жовтня прийшла відповідь про те, що він благословляє нашу роботу. Це і послужило приводом для організації цієї конференції.

Крім того, ми таким чином відзначаємо 100-річчя Української Визвольної Боротьби в контексті процесів становлення Помісної Православної Церкви в Україні.

Переглядів: 84 | Додав: Oksana | Дата: 07.11.2017 | Коментарі (0)