З Майданом у серці.

У нинішньому глобалізованому світі годі уявити собі життя без інтернету. Своєрідною краплиною у електронно- інформаційному просторі світової мережі бачимо наш сайт .Зайве підкреслювати значення і роль у житті регіону другої після Львова галицької столиці -Самбора. Саме тому і назву інтернет-порталу поєднали двома словами - «Самбір-Майдан». Можемо пишатись, що на нашій землі зростали такі інтелектуальні велетні, як Андрій Чайковський, Лесь Курбас, Микола Колеса та десятки і сотні краян, що прославили край.

Звернемось до недавнього минулого. Відвідуючи музей «Бойківщина» наочно пересвідчуємось, який неоціненний скарб зберіг для нащадків Георгій Максимович Машура, колишній директор СШ№1. При згадці про училище культури неодмінно постає ім’я Романа Михайловича Паньківа - незмінного керівника народного симфонічного оркестру, якого по праву називають живою мистецькою легендою міста над Дністром. Лише з плином часу осягаємо якої втрати зазнала Самбірщина, що не стало серед нас таких керівників , як Василя Пантелейовича Багрія - керуючого райсільгосптехнікою, Івана Станіславовича Сидора - директора меблевого комбінату, колишнього голови колгоспу в Луках - Григорія Івановича Якиміва. До речі, останній ,свого часу, відмовився вивісити в кабінеті портрет Леніна, за що потрапив у немилість і не був представлений до найвищої державної відзнаки - Героя Соціалістичної Праці.

Нагромаджене ними майно , так звані, демократи уже два десятиріччя розтягують по родинах. Приклад цукрового заводу цьому не виняток .Старше покоління знає, який невичерпний запал енергії, любові до рідного краю випромінював кожен вчинок спортовця Богдана Івановича Яцківського – багаторічного завуча самбірської ДЮСШ, вихованці якого захищали баскетбольну честь не тільки України.

Узагальнюючи скажемо, що не все так безнадійно,погано у нашому домі. Крок за кроком намірені сіяти і висвітлювати в інтернетпавутині зерна доброти, порядності, справедливості, які не вимірюються розкішними маєтками, дорогими іномарками чи коштовними побутовими атрибутами… Згадка про Майдан кінця 2004-го живе у нашому серці,як маяк , дороговказ, який не повинен стати предметом для розчарувань, втрати надії. Життя не стоїть на місці , як собі постелимо, так і виспимось. Головне при цьому, щоб кожен чиновник, який покликаний служити людям відчував, що йому, образно кажучи ,«дихають у плечі» небайдужі краяни, щоб спільно викорінювали оце зло: моя хата з краю.

Наш інформаційний портал зароджується перед наступними виборами до найвищого законодавчого державного органу . Тому намагатимемось запобігти тому, щоб не йшли до влади людці, як злодії до комори. Попри то намірені приділяти належну увагу буденним подіям, адже нашого самбірського цвіту по всьому світу, і всі хочуть знати чим живе рідне місто, рідний край. В цьому сподіваємося на підмогу корінних поселенців Самбірщини - бойків, яких гідно доповнили у післявоєнний час переселенці з Польщі- боськи- лемки. Безперечно, етнічною окрасою регіону є польська громада, культура і побут, якої передались з діда-прадіда. В цей колорит вплелись сім’ї колишніх російських військовослужбовців. Було б не вірно не згадати про земляків- євреїв, коріння яких сягає в давнину. Годі у короткій передмові охопити всі проблемні питання. Чекаємо Ваших побажань .Кращих авторів намагатимемось , по мірі мржливості,підтримувати матеріально. Наша електронна адреса: Оксана з Мілана oksanasam@pochta.ru

З повагою Оксана з Мілана

17.01.2012

P.S.Просимо прочитати і передати друзям, знайомим про вихід у світ нашого інтернет-сайту! Творимо і пишемо з людьми і для людей. Христос Рождається! Славімо його!

650