Головна » 2016 » Травень » 1 » На Львівщині ініціюють створення національного парку «Бойківщина»
17:01
На Львівщині ініціюють створення національного парку «Бойківщина»
123456

На нараді, яку провели голова Турківської РДА Львівської області Олександр Лабецький та його заступник Юрій Лило, обговорено перспективу створення на Турківщині національного природного парку «Бойківщина".

Учасники наради підтримали таку ідею. Водночас, вирішили до 27 травня на територіях відповідних сільських рад провести громадські слухання щодо створення на їхніх землях та їх включення до складу національного парку «Бойківщина».

Зокрема, мова йде про включення до складу парку як наявних об’єктів природно-заповідного фонду, так і нові території орієнтовною площею 15 тисяч гектарів. У тому числі – ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Пікуй» (найвища в межах області вершина Карпат висотою 1406 метрів над рівнем моря), загальнозоологічного заказника «Либохорівський» та регіонального ландшафтного парку «Надсянський», який є складовою першого в світі міжнародного українсько-польсько-словацького резервату біосфери «Східні Карпати», пам’ятки природи – «Витік річки Дністер» та заказника «Розлуч».

За словами керівника Турківщини Олександра Лабецького, мета створення проектованого національного природного парку – збереження, відтворення і раціональне використання ландшафтів західної частини Українських Карпат з типовими та їх унікальними природними комплексами, що мають важливе природоохоронне, екологічне, естетичне, освітнє та рекреаційне значення.

На думку ініціаторів створення національного парку,  він неодмінно сприятиме збереженню етнокультурної спадщини бойків та передачі її наступним поколінням горян. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/04/29/na_lvivshchyni_initsiyuyut_stvorennya_natsionalnogo_parku_boykivshchyna_695064
Переглядів: 271 | Додав: Oksana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: