Головна » 2017 » Лютий » 26 » Коли важко пробачити - поставте себе на місце кривдника, тільки не мовчіть, - радять психологи
14:22
Коли важко пробачити - поставте себе на місце кривдника, тільки не мовчіть, - радять психологи
123456

Вміння пробачати - одна з найвищих християнських чеснот і один з найважчих вчинків для людини. Почуття образи, коли здається, що з нами вчинили несправедливо, часто не дає змоги пробачити того, хто нас образив.

Але пробачати треба. Психологи кажуть, що таким чином ми знімаємо з душі камінь, який руйнує нас зсередини. Психологи кажуть, що образа - це досить гнітюче переживання, яке приносить страждання. І навіть якщо людина й рада позбутися його, це не завжди виходить.

Навпаки, є бажання покарати кривдника, відплатити йому. Між тим, коли людина ображена, вона завдає болю тільки собі - адже той, хто образив, часто й не знає про це.

Або ж людина очікує якоїсь спокути, компенсації, особливих вибачень - на кшталт "щоб на колінах приповз” або "вимолював прощення”. Або ж не може простити, бо вважає, що таким чином ніби дасть індульгенцію кривднику, а він на це не заслуговує. Між тим, слід зрозуміти, що прощення робить краще тому, хто прощає. Адже образа завжди завдає шкоди, як психологічної, як і фізичної (це почуття нерідко викликає хвороби тіла) лише скривдженому. Тому порада одна - навчіться прощати.

Як переступити через себе? Нерідко це справді дається важко. Треба перебороти власне его, звільнитися від минулого, "відпустити” кривдника. Лише тоді ви зможете зажити повноцінним життям, без тягаря образи на серці.

Кілька порад як навчитися прощати.

1. Усвідомте причину образи. Коли ми починаємо мислити "тверезо”, йдуть зайві емоції, а тому ми можемо подивитися на ситуацію з іншого боку. І часто можемо помітити, що причина образи настільки дрібна, що й не варта псування нервів.

2. Випустіть агресію. Якщо почуття образи "гризе” вас, не дає нормально спати, їсти, дихати - спробуйте викинути ці негативні емоції, інакше вони вас "з'їдять”. Найкращий спосіб - фізичне навантаження. Під час вправ в організмі зменшується рівень гормону стресу, людина почувається набагато краще.

3. Поставте себе на місце кривдника. Спробуйте проаналізувати, чому він чи вона вчинили саме так. Ніколи не мовчіть - дуже часто є сенс поговорити з цією людиною, з'ясувати все. Можливо, людина й не хотіла вас образити і навіть не здогадується, що ви чекаєте вибачень.

4. Не чекайте того моменту, коли кривдник раптом сам усвідомить свою провину і прийде з вибаченнями. Так може тривати роками. Якщо вас образили, скажіть про це напряму. 5. Не намагайтеся мстити. Це найрозповсюдженіша поведінка ображеної людини. Проте це не вихід. Продумуючи план помсти, ми опиняємося у пастці. Ми можемо так захопитися, що втратимо друзів, повагу, сон. Не витрачайте свій час, своє серце, свій розум на помсту. Ніколи. Життя саме покарає кривдника.

6. І пам'ятайте, що ви можете бути не лише ображеним, а й тим, хто ображає. Можливо, неусвідомлено, неспеціально, але гострим словом чи невиконаною обіцянкою може ранити когось. Тож, попросіть сьогодні вибачення у близьких та рідних. І самі пробачте їм.

Джерело

Переглядів: 169 | Додав: Oksana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: