Цей матеріал був оприлюднений на сайті "Самбір-майдан" (Sambirmajdan.at.ua) 5 лютого 2018р., а потім в газеті "Голос Самбіощини"- 9 лютого цього ж року. Збігло рівно три року, а віз і нині там. Пройшли чергові вибори місцевих органів влади, в нашому випадку реформаваної Самбірської ОТГ.Що тут можна с казати, оцініть самі шановні наші переглядачі.
Цей текст намірені відправити для повторного реагування самбірській міськраді, як і передбачено Закон України про засоби масової інформації.
Не будемо далі моралізувати на цій темі, Це один з прикладів ,чому на шляху до Європи і далі знаходимось в "задньому проході". Вибачте, шановні наші переглядачі, що вдаємось до такого "нестандартного" заголовка.Цьому передували такі несандартні епізоди.
Перший. Нещодавно навідались до центральної самбірської філії "Приватбанку", що на пл.Ринок.Уже з порогу табличка на дверях не могла не привернути увагу . Ну думаємо, на кінець в такій делікатній сфері ,наближуємось до Європи. Вхід до вбиральні легалізований, на відміну від більшості закладів , що займаються обслуговуванням клієнтів.
Вибачте, шановні наші переглядачі, що вдаємось до такого "нестандартного" заголовка.Цьому передували такі несандартні епізоди.
Перший. Нещодавно навідались до центральної самбірської філії "Приватбанку", що на одному з кутів пл.Ринок.Уже з порогу табличка на дверях не могла не привернути увагу . Ну думаємо, на кінець в такій делікатній сфері ,наближуємось до Європи. Вхід до вбиральні легалізований, на відміну від більшості закладів , що займаються обслуговуванням клієнтів.
Ненароком глипнули, як особа з бейжиком на грудях, виходячи закривала після себе ключем цю, з дозволу сказати, делікатну установу. Не стримались, щоб не запитати: -А чому закриваєте? -А хто після вас буде прибирати?- послідувала недвозначна відповідь.
Стиснувши плечима подумали- хто б нарікав, а тільки не банківські працівники , на відсутність грошового мізеру.
Перед цим довелось провести просту операцію: відправити знайомому 200грн. Ця послуга обійшлась в 5 грн. комісійних. А скільки таких "халявних" гривників назбирається за день? Не говоримо про більш серйозні девіденти. Невже не можна долю з цього "врожаю" виділити для прибирання туалету , аби такий поважний заклад зберіг лице?
В головному офісі Ощадбанку м.Самбора і його філіалах , такі "заклади" взагалі зашифровані і також знаходяться під ключем. Епізод другий. На початку вул.Валової вже котрий рік муляють очі прохожим законсервовані туалети. Дотепники нарекли їх двома "вуликами"- жіночим і чоловічим , які перейшли у спадок демократам на межі розпаду комуністичної системи. Депутати, ратушні чиновники міняються, а проблема залишається.На фоні новобудов, які зводить будівельна компанія "Самбірська ҐРОД", що стають окрасою міста над Дністром, "вулики-туалети"- еталон господарської безпорадності. Як кажуть ложка дьогтю в бочці меду.
Асоціюємо себе,як місто європейського взірця,для привабливості відкрили туристичний інформаційний центр. А гості, як правило, оцінку дають і по наявності громадських вбиралень. Одним словом, Самбір наближається до Європи через "задній прохід", з двома законсервованими "вуликами".
Не будемо далі займатись моралізацією на тему відновлення роботи громадської вбиральні, хоч висновки очевидні. В пориві політичних потрясінь, хто кому Рабінович, не забуваймо про елементарні побутові речі, які не потребують надмірних матеріальних затрат. Не даремно кажуть: ніщо так дешево не коштує, а високо не ціниться,як ввічливість, такт.Це проявляється у великому і малому. Повага до свого місця праці, до авторитету населеного пункту в якому живемо, де ростуть наші діти, онуки тощо.Почнемо звертати увагу і на дрібниці, якими започаткували нашу розмову, адже це контрасний мазок до нашого сукупного образу, який не повинен бути перекошеним. Наразі...
Антон Рогач, м.Самбір
|