Головна » Архив новин
« 1 2 3 4 5 ... 115 116 »
До дня народження автомобіля
 
БЕНЦ «ПАТЕНТ-МОТОРВАГЕН» 1886 p

Зараз вже багато людей не уявляє свого життя без автомобіля. Проте так було не завжди. Історія виникнення автомобіля це тернистий шлях багатьох винахідників.

Перші відомі креслення автомобіля належать Леонардо да Вінчі, проте ані діючого екземпляра, ані відомостей про його існування до наших днів не дійшло. У 2004 році експерти Музею історії науки з Флоренції змогли відновити по кресленнях цей автомобіль, довівши правильність ідеї Леонардо.

Переглядів: 59 | Додав: Oksana | Дата: 29.01.2018 | Коментарі (0)

Централий вхід на Кіркут- Окопище- місце еврейських поховань, починаючи з середини ХY11cт.м.Турка.
 
Матеріал подаємо на  знак Міжнародного Дня пам'яті  жертв Голокосту-трагічної дати в історії євреїв.

Роздумуючи над цими та іншими фактами доречно нагадати, щоб держава Ізраїль визнала  факт Голодомору , як це здійснила на законодавчому рівні Україна ,відносно трагічних подій Голокосту.

Ще таке. Керуючись принципом доброї волі самбірські депутати дали можливість євреям приступити до впорядкування місця масових екзикуцій їх предків в Самборі , невинно убієнних сталінськими комуністичними сатрапами в час Другої світової війни , погодившись на розробку містобудівельної документації-детального плану території (http://sambirmajdan.at.ua/news/2017-09-20-2400)

 У наших народів один ворог-російська імперія. Імперія, яка своїм каральним путінським мечем посягнула  нині не тільки на цілістність України, а і на життя на планеті Земля.


Нижче трохи історичного екскурсу.


Переглядів: 616 | Додав: Oksana | Дата: 27.01.2018 | Коментарі (0)

Кабінетом Міністрів України оприлюднено текст постанови «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників», що була ухвалена 11 січня 2018 року.

Виходячи з тексту документа, посадові оклади педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, підвищаться з 1 січня 2018 року на 10 відсотків.

Переглядів: 74 | Додав: Oksana | Дата: 26.01.2018 | Коментарі (0)

Результат пошуку зображень за запитом "День злуки"
Хто з свідомих українців не переймався цією датою. Пригадую Самбірська нафто-газо-розвідувальна експедиція виділила автобус пазік для поїздки. Охочі зібрались вранці на нинішній приміській автостанції. Ігор Дмитровим Колодруб,тодішній голова профкому НГРЄ, був супроводжуючим.Зібралось нас біля двадцяти осіб. Було ще кілька транспортних засобів.  Потім рушили в напрямку Дрогобича, здається біля Мединич, вишикувались у ланцюг.

Яка то була радість єднання годі оповісти. З яким пафосом повертались додому.

Чи не єдина установа в районі , що вивісила  синьо-жовтий  прапор  на приміщені  була Ралівська сільська рада... 
Переглядів: 63 | Додав: Oksana | Дата: 22.01.2018 | Коментарі (0)


Німеччина, Фінляндія, а потім - Італія. Такий графік підготовки до Паралімпіади у збірної України з зимових видів спорту.

Спортсмени з інвалідністю у березні представлятимуть нашу країну в корейському Пхенчхані. Її вважаються однією з найсильніших команд майбутніх змагань.

Підготовка проходить у нас на Турківщині у селі Яворів, поблизу Сянок, на трасах Західного реабілітаційно-спортивного центру.

Сьогодні Західний центр відкривається для туристів та гірськолижників, запрацює канатно-крісельна дорога протяжністю 1950 м. 

Переглядів: 117 | Додав: Oksana | Дата: 21.01.2018 | Коментарі (1)

Перед вами не безхатченко , не безробітний, а пенсіонер, житель с.Кульчиці Дмитро Вацинич, нащадок славного козацького Гетьмана Петра Сагайдачного .На світлині  він у клопотах, як доправити  макулатурний "конвой" до кінцевої мети- гуртовні, що за кутом. Не раз і не два доводилось з ним  дискутувати. Він відвертий антисеміт, мовляв ,всі біди через жидів. 

Наша  відповідь:
-Не пісяй проти вітру, все рівно  бризги повернуться у  очі.
-О,  ви такий самий!-відпалив відразу.
Щоб підтримати діалог нагадую йому, що на галицьких теренах, особливо у містах, майже кожен другий мешканець 
Переглядів: 265 | Додав: Oksana | Дата: 20.01.2018 | Коментарі (4)

Результат пошуку зображень за запитом "канатна дорога"
Справа паньська ,кому віддати перевагу зимовим спортивним екстрімам: Закопане  чи Устрикам Дольним Республіки Польща, в кращому випадку Буковель?

Не здивуємось, коли кишені розпирають від грошви,і дехто з ринково- базарних гендлярів, замахнеться  побувати на Мальдівах, як перша особа держави?

А може краще , відвідайте Бойківський край, який на початку минулого століття  в Сянках був центром нартярства та туризму в Східній Європі? По дорозі відвідаєте "Бойківський двір" у Розлучі полковника запасу Володимира Казана? Думками перенесетись в ті часи, коли народні месники Олекси Довбуша, навівали страх на вельмож і паничів...і самі розправити плечі.

Це так для роздумів: чому ми такі бідні? По яких "закутках" залишаємо свої "гробові" надбання?

20 січня відкривається канатна дорога у Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІ у селі Яворів Турківського району, поблизу залізничної станції Сянки.
Переглядів: 87 | Додав: Oksana | Дата: 19.01.2018 | Коментарі (0)

Президент Петро Порошенко відпочивав 7 днів на Мальдівах, фігуруючи у всіх супроводжуючих поїздку документах під ім’ям Mr. Petro Incognito, йдеться в розслідуванні програми "Схеми".

Так, журналісти встановили, що Порошенко вилетів з Києва на приватному літаку до Мальдівських островів 1 січня, а повернувся 8 січня – разом з 7 супутниками – 2 чоловіками та 5 жінками, – серед яких не було виявлено жодного члена його родини.

При цьому наголошується: за інформацією турецької авіакомпанії, яка надала послуги перевезення Порошенку, оренда борту з простоєм протягом майже всього періоду відпустки обійшлась президенту в майже 154 тис. євро.

Переглядів: 87 | Додав: Oksana | Дата: 19.01.2018 | Коментарі (0)

НАБУ викрило 1,5-мільярдну схему компаній братів Дубневичів

Те, що люди, які працюють у фірмах, бенефіціарами яких є Дубневичі, вперше в історії України отримують підозру – це величезний крок вперед.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Що стосується викриття схем фірм Дубневичів, хочу сказати, що Дубневичі – це не просто депутати: один із них є керівником парламентського комітету з транспорту. Вони – одні з найвпливовіших «новоолігархів» у Західній Україні. Тільки легально вони задекларували мільярди. Тобто, це далеко не рядові депутати. Це люди десь рівня Мартиненка», – каже Шабунін.

Голова Центру протидії корупції зазначає, що сам факт того, що люди, які працюють у фірмах, бенефеціарами яких є Дубневичі, вперше в історії України отримують підозру –  це величезний крок вперед.

Переглядів: 100 | Додав: Oksana | Дата: 18.01.2018 | Коментарі (0)