Головна » Архив новин
« 1 2 3 4 5 ... 118 119 »
           


      Подружжя Галина і Володимир Чекас. В нашому місті та й у всій прикарпатській окрузі вони  відомі щирим українським духом. В час спалаху національного відродження відзначаються принциповістю, активною життєвою позицією.

Нині-у день Вишиванки з гордістю одягнулись у  традиційний стрій. Ніхто не повірить,що ця симпатична пара вже має найдорощий скарб- онучат, якими безмежно тішаться,  передають їм тепло і любов  свого серця і душі.

Хто хоч раз відвідував торгову точку, де вони пропонують автозапчастини, неодмінно відзначають їх ввічливість, доброзичливість,компетентність. Клієнти  задоволені порадами, консультаціями при експлуатиції автомобілів.
 
Історія народної вишивки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків .Дані археологічних розкопок та свідчення мандрівників і літописців доводять, що вишивання як вид мистецтва на Україні існує з незапам`ятних часів. Вишивкою , за свідченням Геродота , був прикрашений одяг скіфів. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків ,які датуються VІ ст., при дослідженні показали ідентичність не лише одягу ,а й вишивки українського народного костюма XVIII-XIXст.
Переглядів: 106 | Додав: Oksana | Дата: 11.04.2018

Не виключено, що високоповажних експертів зацікавить використання Майницького торфовища та термальної води біля с.Пиняни. Все це на території Новокалинівської ОТГ

У Самбірському районі 15 травня побувала група представників міжнародного проекту ЮНІДО з виробництва альтернативного палива – біодизелю.

Про це ІА ZIK повідомили у Самбірській райдержадміністрації.

У складі делегації Луїджі Касальє (компанія «Ріна» Італія, яка виграла тендер на проведення сертифікації виробництва екологічно чистого пального), Миколи Кобця – національного експерта проекту ЮНІДО в Україні з питань енергетичної політики, Сергія Циганкова – заступника директора Київського інституту харчової біотехнології та геноміки.
Переглядів: 58 | Додав: Oksana | Дата: 10.04.2018

НА ЛЬВІВЩИНІ ПЕРЕВІРИЛИ ПОНАД 100 ЛІСОПИЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ

В області функціонує 626 лісопильних об’єктів, 115 з яких перевірили станом на 6 квітня.

Про це повідомив сьогодні начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека

"Наше завдання вивести лісопереробну галузь на нові рубежі. Відтак перевірили 115 суб’єктів господарювання, за результатами яких, 21 працює без порушень, недоліки виявили у 94, зокрема це відсутність дозволів Держпраці, 

Переглядів: 41 | Додав: Oksana | Дата: 09.04.2018

Пригадуєте весняний  спортивний бум дворічної давності. На горизонті замаячило початком нового футбольного сезону. Тоді , просто з коліс,взявся відродити  спортивну і футбольну славу міста над Дністром,депутат-меценат Ярослав Кузьмяк, який ,до пришестя попердників на ратушний Олімп, три роки поспіль виводив нашу дружину на провідні позиції не тільки в області, а і всієї України . І все за власний рахунок- ні гроша з громадської каси.

 В сезоні 2016 підставив своє плече також директор будівельної компанії "Самбірська ГРОД" Степан Мандюк. Обидва, разом не пошкодували 1млн.200тис.грн., щоб купити форму, м"ячі, забезпечити харчування, транспортом хлопців тощо.До речі, Степан Миронович не пропустив жодного матчу на виїзді  земляків, щоб підтримати, надихнути їх у двобоях з грізними суперниками.
Переглядів: 172 | Додав: Oksana | Дата: 09.04.2018

 Сергій Сенюта народився у селі Задністря. Закінчив середню школу №10 в м.Самборі. До речі, сьогодні в нього День народження-  з чим В І Т А Є М О! Потім навчання у Львівській державній консерваторії . Його дружина=Світлана(уроженка с.Морозовичі Старосамбірського р-ну) здобула фах викладача англійської і німецької мови та літератури у Дрогобицькому національному педагогічному університеті, також має тягу до прекрасного. Цю любов до музики прищепили своїй донечці.

В подружжя виникла ідея створити інструментальний колектив сучасної музики(в ансамблі сидять поруч в світлозелених костюмах). Разом побували на гастролях чи не у всіх країнах Європи та Північної Америки.  Їм щиро аплодували на азійському континенті, зокрема в Китаї.

 У ці дні Сергій із Світланою перебувають  у В"єтнамі з  оригінальним цирковим жанром.
Щиро радіє  успіху внука бабуся Пелагія Теодорівна, яка вже перетнула 94-й життєвий рубіж. Надіється, що слухатиме  мелодійний спів і музику на 100-річчя. А зараз з нагоди його уродин не обійшлось без ветеранських 50 грн. домашньої.Розповідає, що казьонку не признає, тому є довгожителькою. Мати Марія, яка передчасно повдовіла, наслідує приклад  Пелагії Теодорівної.  Працю в цій сім"ї вважають вітцем багатства, а землю її матірю.


 Подаємо окремі фрагменти  програми. 

P.S.Наостанок скажемо: гроші лопатою не згрібають, все потребує копіткої і виснажливої праці. По приїзді додому відразу впрягаються у домашнє господарство,роботою на землі ніколи не нехтують, як і вся їхня родина,а залюбки пораються на грядках, доглядають свійських тварин.  Це той випадок, коли фізична праця в творчість перейшла.

Принагідно ми просимо пана Сенюту детальніше розповісти, як народжувався творчий задум, репертуар концерту, про учасників колективу, подальші плани, як самотужки досягли світового визнання?  Добре було б почути їхні побажання для здібних і талановитих земляків, щоб вони могли заявити про себе у міжнародномув концертному і конкурентному середовищі.

Переглядів: 111 | Додав: Oksana | Дата: 05.04.2018


Як стало відомо з поінформованих джерел компанія "ЄвроАеро" планує побудувати вертолітний майданчик в Самборі. Представник компанії у Львові Григорій Паньків повідомив , що в 2018р компанія планує збудувати три таких майданчики на Львівщині. Майданчик в м.Самборі - перший об'єкт великого проекту, який дозволить запустити регулярні рейси гелікоптерів по маршруту Самбір - Львів - Перемишль-Краків. Це дасть мешканцям міста та прилеглого Старосамбірського району надійне і швидке транспортне сполучення з обласним центром і закордоном.

Радники  міської  ради  повідомили  , що компанія звернулася  з проханням погодити бізнес-план,надати дозвіл на будівництво та пропозиції фінансової допомоги на покращення інфраструктури навколишніх населених пунктів, зокрема села Стрілковичі ,громада якого прагне до об"єднання з Самбором.Таким чином  заохотити спільно вести міську і сільську господарку 

Переглядів: 406 | Додав: Oksana | Дата: 01.04.2018 | Коментарі (4)

НА ЛЬВІВЩИНІ СБУ ВИКРИЛА НА ХАБАРНИЦТВІ ПОСАДОВЦЯ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ

Головного спеціаліста Самбірського міськвідділу Державної міграційної служби викрили на хабарництві співробітники Управління СБ України у Львівській області.

Посадовець систематично вимагав гроші з місцевих мешканців за позачергове оформлення документів та пришвидшене виготовлення паспортів для виїзду за кордон. Один готовий пакет документів здирник оцінював у півтори тисячі гривень.

Переглядів: 127 | Додав: Oksana | Дата: 31.03.2018 | Коментарі (1)

ДП «Держзовнішінформ»(директор Б.Й.Дубас) та ПрАТ «Укргідроенерго» підписали меморандум про співпрацю

Наш коментар. Ось коротеньке досьє п.Дубаса: перший підприємець на Самбірщині,керівник філіалу "Кредобанку",представник Президента в АР Крим,в.о.Київського міського голови...

Сподіваємось, що регіон відчує  земляцьке плече Богдана Йосиповича , зокрема,  у експорті продукції "Самбірагротехмашу"-філіалу ТзОВ "Самбірська ГРОД".(див."ЖИТЛОВИЙ КВАРТАЛ М. САМБОРА № 16: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ. РОЗМОВА З СТЕПАНОМ МАНДЮКОМ...").

  • 27 березня у Києві директор Державного підприємства «Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків» Богдан Дубас та генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота підписали меморандум про співробітництво та взаємодію.

Основна мета – розвиток взаємовигідної та довготривалої співпраці.

«Меморандум, зокрема, передбачає надання інформаційних, аналітичних, дослідницьких, консультаційних та експертних послуг, – зазначає директор ДП «Держзовнішінформ» Б. Дубас. – Очікується, що результатом нашої співпраці стануть проведення досліджень, моніторингів внутрішніх і зовнішніх ринків товарів та послуг у галузі гідроенергетики».

Переглядів: 116 | Додав: Oksana | Дата: 28.03.2018 | Коментарі (0)

ЖИТИ – ПИТИ (ЗБІРКА ОПОВІДАНЬ) ЧАСТИНА 1.
Галина Вдовиченко - Передмова
Оксана Забужко - Пам'яті «проклятих поетів»
Ірен Роздобудько - Синдром Жанни-Ебютерн

В 2014 році побачила світ збірка оповідань українських письменників О. Забужко, Л. Денисенко, I. Роздобудько, H. Шевченко, Г. Вдовиченко, А. Кокотюха, M. Іванцова, Є. Положій, H. Сняданко, Є. Кононенко, С. Жадан.

Це перша в Україні збірка творів провідних письменників, що зачіпає алкогольну тему. Корифеї українського слова вирішили поділитися своїми спогадами та міркуваннями щодо вживання алкоголю. Оповідання навряд чи когось залишать байдужим, адже ці історії настільки реальні, що, цілком можливо, траплялися з вами.

Передмова

«Це був не я».

«Це була не я».

Той, хто повернувся до тями і до своїх близьких із тимчасової алкогольної відсутності, іноді вимовляє ці слова.

Мати, яка загубила дочку і не пам'ятає: чи то брала малу з собою, чи то залишила подібній до себе та п'яній як ніч подружці – і жодна з них, хоча жорстко з'ясовує стосунки з товаришкою, насправді не впевнена, із ким саме була дівчинка, яку згодом так і не знайшли. Наче у воду впала.

Син, добряк і широка душа (коли не п'є) – проспав смерть матері та її похорон, лежав у сусідній кімнаті три дні поспіль, час від часу намацуючи пляшку та прикладаючись до неї. Навіть коли домовину виносили з хати, нічого не відчув. А тоді, як від дурного сну, прийшов до тями: що сталося?

Переглядів: 43 | Додав: Oksana | Дата: 27.03.2018 | Коментарі (0)

Три ОТГ із нашого регіону  увійшли до десятки громад в Україні за приростом власних доходів

Переглядів: 68 | Додав: Oksana | Дата: 26.03.2018 | Коментарі (0)